top2011

avatar

Ten blog rowerowy prowadzi Jacek ze stolicy Wielkopolski.
Info o mnie.

- przejechane: 173097.72 km
- w tym teren: 62806.10 km
- teren procentowo: 36.28 %
- v średnia: 22.72 km/h
- czas: 315d 16h 21m
- najdłuższy trip: 329.90 km
- max prędkość: 83.56 km/h
- max wysokość: 2845 m

baton rowerowy bikestats.pl

Wyprawy z sakwami

polska
logo-paris
logo-alpy
TN-IMG-2156

Zrowerowane gminyArchiwum 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2011

Dystans całkowity:1171.72 km (w terenie 556.00 km; 47.45%)
Czas w ruchu:46:43
Średnia prędkość:25.08 km/h
Maksymalna prędkość:63.90 km/h
Liczba aktywności:15
Średnio na aktywność:78.11 km i 3h 06m
Więcej statystyk
 • dystans : 79.11 km
 • teren : 75.00 km
 • czas : 05:10 h
 • v średnia : 15.31 km/h
 • v max : 61.56 km/h
 • rower : TREK 8500
 • MTB Marathon Złoty Stok

  Sobota, 30 kwietnia 2011 • dodano: 04.05.2011 | Komentarze 19


  Prawdziwe MTB rozpoczęte … NARESZCIE !

  No, nie widywałem się z górami, ani nie miałem okazji tam potrenować przez ponad pół roku, czyli od ostatniego ścigania, w grabkowym Karpaczu ...

  Do Złotego Stoku, a dokładniej do pobliskiego Kozielna zajechaliśmy dzień wcześniej w licznym EMED-owskim składzie: JA, Jacgol, Jarekdrogbas z Agą, klosiu, Maks, mlodzik, Rodman i toadi69.
  Nazajutrz, sobotniego dzionka zastanawiałem się z Jarkiem, czy nie jechać na miejsce startu (10 km) swoimi rumakami w ramach rozgrzewki. Wybraliśmy auto, i tak po zajechaniu na tamtejszy Rynek i złożeniu rowerów nastąpiła rozgrzewkowa jazda we dwóch na pierwszy długi podjazd, dokręciliśmy na wysokość ponad 600 m, nie było łatwo, tętno spore … Po czym nawrót zjazdowy na start, ale … stwierdziłem że wypadły mi okularki, więc wolniutko w dół mknęliśmy, w końcu swoje uvexy znalazłem, myk w dół, czasu do startu coraz mniej ... nagle Drogbas złapał z przodu gumę, od razu dwuosobowa wymiana dętki (niecałe 5 minut) i w efekcie zjechaliśmy w dół na zapełnione już sektory startowe na kilka minut przed ruszeniem peletonu. Do drugiego sektora wlazłem przeskakując przez barierkę i troszkę podenerwowany zdążyłem się przywitać z mniej i bardziej znajomymi twarzami, w tym z AdAmUsO, karmi, RafałemCSC, slecem, oraz z lemurizą1972 podziwiającą start giga.
  Prognozy zapowiadały deszcz, a było słonecznie i dość ciepło. No tak … nastawiłem się głównie na jazdę w gorszych warunkach … na efekty zbyt ciepłego ubrania długo nie musiałem czekać …
  No i start. Na początek długi i niezły, bo aż 8 km podjazd, na którym zaczęła się selekcja, przez kilka km kręciłem do góry wraz z Jarkiem, po jakimś czasie, będąc już dość wysoko, na tamtejszej serpentynie stwierdziłem że oddaliłem się od Drogbasa, no cóż, w górach trzeba jechać swoje. Dobijając do szczytu, przez coraz bardziej palące się wiosenne słońce zacząłem się grzać, a miałem na sobie podkoszulek z krótkim i ciepłą bluzę … Trudno, kręciłem dalej swoje …

  Na pierwszym podjeżdzie © JPbike

  Pierwszy stromy zjazd singielkiem, którego dobrze pamiętałem z zeszłego roku (błoto, błoto) zjechałem jak na wytrawnego technika na luzie, tyle że … poprzedzający mnie Gość (też z BS) się wywrócił, nie zdążyłem zareagować i najechałem na leżący rower i kontrolowane OTB zaliczone :) Szybko się pozbierałem i okazało się że kierownica wraz z mostkiem się lekko przesunęła, zatrzymałem się kilometr dalej i jakaś niecała minutka zleciała mi na poprawie ...

  MTB Marathon Złoty Stok 2011 © JPbike

  Dalsza jazda do zjazdu do Lutyni, gdzie znajdował się drugi bufet (sekundka postoju) przebiegła dla mnie równym tempem, bez rewelacji i praktycznie cały czas na swojej pozycji. No i osławiony podjazd na kulminację wysokościową trasy – na Górę Borówkową (903 m) okazał się dla mnie testem młynka 26 ząbkowego, uff udało się całość podjechać, choć nie było łatwo, kilka osób mnie załatwiło, grzałem się, grzałem się … Wreszcie usiany korzeniami i kamieniami techniczny zjazd z tymże szczytu – pewnie nie muszę pisać że dobrze mi się mknęło w dół :) Tylko w jednym miejscu podparłem - źle wybrałem wtedy tor zjazdu między kamieniami, no i wytrzymałem niezłe telepanie tyłka swojego HT-a :)

  Techniczny fragment zjazdu z Borówkowej © JPbike

  Na 28 km rozjazd mega/giga i tam, przy bufecie, przy którym oczywiście się zatrzymałem moim oczom ukazał się niedowierzający widok – mlodzik mnie doszedł ! Widocznie był w dobrej dyspozycji, albo ja w słabej … :) Wtedy zaczęła się jazda 40 km odcinkiem giga biegnącym po czeskiej stronie, tak jak pisali – banalnym, bo głównie po szerokich szutrach, wyjątki jednak były, jak na Golonkę przystało :) Mlodzik wyprzedził mnie dość szybko i powoli znikał mi z oczu. Wtedy, od tamtego momentu nie szło mi już tak dobrze :( Wyjątek był – a właściwie na fajnym singielku zjazdowym … :) Dalej z wielkim trudem utrzymywałem swoją pozycję, trwało to do trzeciego bufetu, gdzie napełniłem bidon i wrzuciłem do kieszonki dwa żele. Na iście ciężkim i liściasto-grząskim podjeździe w wąwozie tak ciężko mi się wprowadzało … że rywale mnie na piechotę doganiali i wyprzedzali, raz stanąłem na chwilkę by spożyć wspomniane żele, niewiele pomogły. W okolicach 65 kilometra, na przedostatnim długim podjeździe dogonił mnie Tomek, którego właśnie poznałem, chwilę pogadaliśmy i kolejny miły rywal powoli znikał mi z oczu :) Po chwili ktoś usiadł mi na kole … to Drogbas - w końcu dogonił mnie i ucieszył się :) Dalej kręciliśmy razem i po ostatnim bufecie, którego obaj ominęliśmy rozpoczęliśmy podjazd z najbardziej stromym fragmentem ...

  Ostatni i cieżki podjazd. Ten za mną to ktone :) © JPbike

  ... na którym nie dałem rady podjechać i do tego stanowczo za wcześnie zsiadłem z rumaka, a Jarek mi odjechał. Spacerując wtedy pod górę przez chwilę pogadałem z napotkanym Megowcem – Ludomirem. W końcu nastąpił długi zjazd szerokimi szutrami wprost na metę, poza wyprzedzeniem dwóch niebieskich nic specjalnego się nie działo i z racji braku technicznych fragmentów zjazd nie przypadł mi do gustu – tylko myk, myk w dół, a na koniec zauważyłem że jeden Gigowiec mnie dogania, przyspieszyłem resztkami sił i w końcu z dużą szybkością wpadłem na metę.

  108/189 - open giga
  43/73 - M3

  Strata do zwycięzcy open, jak i M3 - Bogdana Czarnoty - 1:33:06

  Mlodzik dołożył mi 7 minut straty (gratki), drogbas prawie 3 (gratki), a klosiu po problemach ze sztycą przyjechał 21 minut za mną, natomiast Rodman jadący na specowym fullu zameldował się na mecie po 39 minutach za mną.

  Ze swojej jazdy na pierwszym tegorocznym górskim maratonie jestem średnio zadowolony – ponad pół roku niejeżdżenia po prawdziwie górskich stokach zrobiło swoje, dopiero się rozkręcam … :)
  Z osiągniętego wyniku nie jestem zadowolony, z drugiej strony widzę jaką ostrą mam konkurencję, która widocznie w większości dobrze przepracowała zimę …

  Po maratonie tradycyjnie – makaron, miłe spędzanie czasu w licznym gronie golonkowych znajomych, DARMOWE PIWO !, mycie rowerów, oczekiwanie na wyniki, i w końcu tombola, nic nie wygrałem, a Jarek wygrał przyrząd do czyszczenia napędu i … postanowił mnie tym obdarować :) Miło :)

  No i Grzegorz dotrzymał słowa – jeżeli zwycięzca mega pokona trasę poniżej 2 godzin to przejdzie dookoła rynku na czworakach – tak się stało i przy licznym aplauzie publiczności zadanie wykonał :)

  Zabierzów odpuszczam, następny start w Krynicy Zdrój - mam porachunki z tamtejszą Górą Parkową, która okazała się dla mnie dwukrotnie pogromcą mojego sprzętu i zamierzam się zemścić ! I to bez względu na pogodę !

  Puls – battery out …
  Przewyższenie – 2645 m • dystans : 34.99 km
 • teren : 22.00 km
 • czas : 01:18 h
 • v średnia : 26.92 km/h
 • v max : 44.20 km/h
 • rower : TREK 8500
 • Jedna Runda

  Środa, 27 kwietnia 2011 • dodano: 27.04.2011 | Komentarze 2


  No jedna, chciałem dwie, czasu brak ...
  Za Rusałką pewnie znudzony samotną jazdą doczepił się do mnie jeden wyprzedzony biker (pewnie z M4) i tak dość szybko jechaliśmy do końca Strzeszynka, po drodze wyprzedzając rodzinny peletonik Swatów, a po chwili mijałem z przeciwka Ryszarda, więc wszyscy mają w głowach Złoty Stok :)
  Po poniedziałkowej dwusetce zarówno nogi, jak i tętno ładnie pracowały :)

  Puls - max 170, średni 137
  Przewyższenie - 150 m

  Kategoria do 50 km


 • dystans : 203.09 km
 • teren : 100.00 km
 • czas : 07:37 h
 • v średnia : 26.66 km/h
 • v max : 63.90 km/h
 • rower : TREK 8500
 • Pierścień Dookoła Poznania vol.3

  Poniedziałek, 25 kwietnia 2011 • dodano: 25.04.2011 | Komentarze 36


  Przygotowując się do maratonu w Złotym Stoku postanowiłem z Jarkiem walnąć w lany poniedziałek mocno urozmaicony Pierścień Poznański i to mocnym tempem !
  Dla mnie było to trzecie starcie z ringiem, a drugie wraz z Drogbasem.
  Kierunek jazdy - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, poczynając od Kiekrza.

  Już po ruszeniu spod domu o 7:30, mając pochmurną pogodę i jakieś 12 stopni stwierdziłem że prędkościomierz nie działa - zapomniałem ustawić magnes, a to dlatego że Trekiem nie jeździłem od maratonu w Murowanej Goślinie. Na miejsce spotkania, przy pomoście w Strzeszynku zajechałem leciutko spóźniony. To nic :)

  No i ruszyliśmy, od razu ostro ...

  Na betonowych płytach w drodze do Sad © JPbike

  Już pierwszy skręt w teren spowodował że trzeba było mocno deptać w pedały i szybko zaczęliśmy się grzać ...

  Jak sie okazało - z piachem zmagaliśmy się na niemal każdym terenowym odcinku ... © JPbike

  Teren terenem, więc ciśniemy dalej ! © JPbike

  Na trasie wzdłuż Jeziora Niepruszewskiego © JPbike

  Pierwszą i dość krótką przerwę zarządziliśmy przy źródełku.

  Fragment Treka przy żródełku Żarnowiec © JPbike

  Drogbas na pagórkach za Tomicami © JPbike

  To już w WPN-ie :) © JPbike

  Po podjechaniu na Osową Górę © JPbike

  Przejazd przez mostek za Mosiną © JPbike

  Jazda całym południowym odcinkiem od Mosiny do Kórnika przebiegła z wmordewindem, dzięki częstym zmianom napieraliśmy non stop OSTRO !
  Przed Kórnikiem postój przy sklepie i w połowie trasy nastąpiła dłuższa przerwa przy tamtejszym zamku.
  No ... pierwszego lodzika w sezonie zaliczyłem :)

  Wypasione rumaki przy kórnickiej fosie przyzamkowej © JPbike

  Ruszając dalej zaczęło wychodzić zza chmur słońce. Miło :)
  Jadąc najnudniejszym, wschodnim odcinkiem biegnącym prawie w całości przez otwarte przestrzenie okazało się że wind znów nam utrudniał jazdę ...

  Piach, piach ... najbardziej znienawidzony wschodni fragment Pierścienia © JPbike

  Wschodnie krańce Pierścienia © JPbike

  Fragmentu błotka nie zabrakło :) © JPbike

  Prawie jak na górskim szlaku :) © JPbike

  Po 130 km całkiem dobrze mi się podjeżdżało :) © JPbike


  Dalsza jazda to najpierw przejazd przez Puszczę Zielonkę. Cały czas tempo nadal mieliśmy mocne, nadal zmagaliśmy się piachem. Za Dąbrówką Kościelną zgubiliśmy na krótko szlak i w środku lasu się zatrzymaliśmy na resztki jedzenia. Po 150 km zacząłem nie nadążać za będącym lepiej wypoczętym Jarkiem i od tego momentu do końca jechałem za Nim. Ogólnie nie było tak źle, dałem radę. Przejeżdżając przez poligon lewe kolano zaczęło mnie trochę pobolewać, zresztą nie pierwszy raz. W końcu nadal mocno deptając w pedały dokręciliśmy do Kiekrza, dalej do Strzeszynka gdzie nastąpił czas na wspólny browarek i stamtąd już do swoich domów.

  W sumie tak szybko na takiej mocno urozmaiconej trasie jeszcze nie jechałem :)

  Puls - ... pulsometr wariował, nierzadko pokazywał ponad 200 :)
  Przewyższenie - 858 m • dystans : 59.20 km
 • teren : 19.00 km
 • czas : 02:33 h
 • v średnia : 23.22 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • Na działke, spokojniej

  Niedziela, 24 kwietnia 2011 • dodano: 24.04.2011 | Komentarze 8


  Na poniedziałek zaplanowałem coś dłuższego z masą terenu, więc w niedzielę po wielkanocnym śniadaniu ruszyłem w południe spokojniejszym tempem na działkę wydłużonym wariantem - przez Rusałkę, Strzeszynek (tam oczywiste tłumy spacerujących rodzin), Kiekrz - tamtejsze podjazdy brałem z blatu, miło :)

  Mój Accent i w tle Jezioro Kierskie © JPbike

  Dalej przez Sady, Lusowo, Lusówko dokręciłem do Sierosławia, gdzie w rodzinnym gronie była kawa, ciacho i obiad, po czym ruszyłem dalej, też trochę dłuższym wariantem - przez Dopiewiec, Palędzie, Gołuski (jeden szosowiec z M5 mnie wyprzedził) i nagle, tuż przy budowanej obwodnicy dopadła nas chwilowa ale prawie huraganowa burza kurzowo-piaskowa, masakra, wiało czołowo tak mocno że ja i ten szosowiec przez kilka minut nie mogliśmy w ogóle ruszyć ...

  Szalejąca i chwilowa burza piaskowa ... © JPbike

  Z trudem udało się pstryknąć fotkę, kropiący przez chwilę deszcz z częstotliwością karabinu maszynowego i szalejący piasek spowodowały że zarówno cały ja, jak i rower w mgnieniu oka zostaliśmy oblepieni wiadomo czym :)
  Po tym pogodowym zawirowaniu szybko się rozpogodziło i ruszyłem na myjnię.

  V max - 60.29 km/h
  Puls - max 162, średni 114
  Przewyższenie - 214 m

  Kategoria do 100 km


 • dystans : 102.54 km
 • czas : 03:36 h
 • v średnia : 28.48 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • Sobotnia stówka

  Sobota, 23 kwietnia 2011 • dodano: 23.04.2011 | Komentarze 5


  Wyjazd o 11-tej, kierunek - swoja setka na południe.
  Cel treningu był taki, by całą trasę przejechać bez postojów, w miarę przyzwoitym tempem oraz na jednym bidonie, dwóch batonikach. Ostatecznie zmuszony byłem przystopować przy dwóch przejazdach kolejowych, oraz na minutke na nieźle wmordewindowym południowym krańcu trasy tylko po to by batonika zjeść.
  Picie skończyło się na 70 km, kasy ze sobą nie miałem ...
  Dojechałem do domu na lekkim kryzysie głodowym i osiągając niezłą średnią.
  Posiłek regeneracyjny dość szybko postawił mnie na nogi.

  Dom - Luboń - Komorniki - jazda Greiserówką - Mosina - Drużyna - Nowinki - Pecna - Stare Tarnowo - Czempiń - Borowo - Gorzyczki - Nowy Gołębin - Donatowo - Błociszewo - Krzyżanowo - Manieczki - Boreczek - Przylepki - Esterpole - Brodniczka - Żabno - Żabinko - Mosina - jazda Greiserówką - Komorniki - Luboń - Poznań ...

  V max - 50.80 km/h
  Puls - max 165, średni 138
  Przewyższenie - 315 m

  Kategoria ponad 100 km


 • dystans : 34.15 km
 • teren : 25.00 km
 • czas : 01:27 h
 • v średnia : 23.55 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • Rozruch po rege ...

  Piątek, 22 kwietnia 2011 • dodano: 22.04.2011 | Komentarze 10


  Pora szykować się na prawdziwe MTB, w Złotym Stoku !
  No ... 79 km i 2777 m w pionie na giga - to mi się podoba :)

  Co do dzisiejszej jazdy - przejazd standardową trasą, dodatkowo zahaczyłem o brzeg Kierskiego. Pierwszy raz w sezonie odziany na krótko.

  V max - 45.10 km/h
  Przewyższenie - 129 m

  Kategoria do 50 km


 • dystans : 83.90 km
 • teren : 63.00 km
 • czas : 02:54 h
 • v średnia : 28.93 km/h
 • v max : 52.85 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • MTB Marathon Dolsk

  Sobota, 16 kwietnia 2011 • dodano: 16.04.2011 | Komentarze 23


  A jednak JPbike potrafi pocisnąć na płaskim i to z głową :)

  Przed drugą golonkową rundą zrobiłem taki eksperyment ze sztywniakiem – o tym pisałem. Pamiętając o częstych skurczach w Murowanej Goślinie od tygodnia prawie codziennie piłem sok wieloowocowy z magnezem – dziś, po zawodach mogę napisać że SPRAWDZIŁO SIĘ :)
  Po teleportacji do Dolska i tradycyjnym powitaniu oraz pogaduszkami z masą znajomych udaliśmy się na krótką rozgrzewkę – ostatnie opady napawały optymizmem i rzeczywiście piachu było trochę mniej niż dwa tygodnie temu. Pogoda również wspaniała do ścigania. Ponownie startowałem z trzeciego sektora, do dwójki zabrakło malutko – wszystko przez poluzowany zacisk sztycy w Murowanej :/ No i start. Ruszyłem … spokojniej, niż zazwyczaj i po pokonaniu pierwszego wzniesienia przede mną i za mną był luz, po chwili wyprzedził mnie mlodzik i gdzieś z przodu mi zwiał. Na szóstym kilometrze zauważyłem idącego poboczem Drogbasa – złapał gumę, nie miał zapasowej, ani pompki - co wtedy zrobiłem ? zatrzymałem się i jak na kolegę z teamu przystało dałem Mu swoją (miałem dwie), pompkę również (!!!) I tak odchudzony pognałem dalej nie martwiąc się tym że w przypadku złapania kapcia pewnie zmuszony byłbym się wycofać (o ile ktoś mi nie pomógłby). Po wpadnięciu na asfalt za cmentarzem bez najmniejszego problemu utworzyła się kilkuosobowa grupka, wraz ze mną i tak napieraliśmy do ponownego skrętu w teren, na którym, o dziwo oderwałem się od niej szybko i również szybko dogoniłem następną grupkę, w której znajdował się klosiu, zaatakowałem od razu na stojąco na niezłym podjeździku z pomiarem czasu i po chwili spojrzałem za plecy – klosiu przyspieszył i od tego momentu my, dwaj rówieśnicy stworzyliśmy SUPER pojedynek między sobą, który trwał do samego fascynującego finiszu na mecie. Ponownie asfalty, jechałem na zmianę z klosiem i jednym Gościem, szybko doszedliśmy mlodzika, dołączył do nas i na krótkim terenowym odcinku chłopaki mi … uciekli, nie wiem jakim cudem. Na pierwszym bufecie w locie Powerade wziąłem, słusznie bo cały maraton jechałem na jednym półlitrowym bidonie. Przez jakiś czas po asfalcie jechałem sam i zwolniłem troszkę, by mądrze dołączyć do następnej grupki i tak wspólnie wzorowo współpracując, ostro napieraliśmy, tak ostro że w pewnym momencie jak ja byłem na czele to … za szybko pocisnąłem ! A jadąc w ogonie miło mi się odpoczywało :) Na znanym mi północnym krańcu trasy, jadąc przez kolejny fragment terenu to JA narzuciłem szalone tempo w grupce, takie szalone że po ponownym napieraniu na asfalcie, tuż przed skrętem na dłuższy odcinek terenowy doszedliśmy do poprzedzającej grupki w składzie z klosiem i mlodzikiem – uśmiechnąłem się, miło :) Od tamtego momentu dość duża grupa zaczęła się rozrywać. Zauważyłem wtedy że mlodzik został z tyłu, szkoda, ważne że zapunktował dla teamu. Na drugim bufecie zrobiłem ultra krótki postój na banana i wodę, i od razu zacząłem gonić nieźle już rozerwaną grupę. Po chwili nastąpił tłok na trasie, czyli połączenie giga z … mini i od razu wielkie wyprzedzanie, w tym tłumie z trudem dostrzegałem Gigowców. Na jednym piaszczystym zjeżdziku, będąc szybciej rozpędzonym, przed ostrym skrętem wyprzedziłem klosia i tak dalej napierając ostro uzyskałem nad nim jakieś kilkanaście sekund przewagi. Cisnąłem, cisnąłem, ale nie na maksa, bo wiem że trzeba mieć siły na końcówkę, a Mariusz cały czas był w zasięgu wzroku za plecami :) Po przekroczeniu wiaduktu (Sportograf tam był) na podjeżdzie przycisnąłem na stojąco … jednak i to nie pomogło bo na asfaltowym zjeżdzie klosiu załapał się do grupki i dogonili mnie. Znów teren i znów Go wyprzedziłem :) Na rozjeździe giga 2 runda/meta spojrzałem na licznik i na swoją średnią … 29.45 km/h ! Istne szaleństwo ! Jadąc dalej pętlą powtarzalną znów uzyskałem jakąś przewagę nad klosiem, jak najbardziej starałem się rozsądnie gospodarować siłami, co mi się udawało, choć z wielkim trudem. A najbardziej się dziwiłem tym że na trasie było pusto, a gdzie są Megowcy ? Moje wątpliwości zostały rozwiane jadąc przez otwartą przestrzeń – zostałem wtedy wyprzedzony z przez sporą grupę walczącą o zwycięstwo na mega :) Różnica prędkości między nimi a mną nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia :) Oczywiście od razu zrobiłem dla liderów Mega miejsce. Po ponownym przekroczeniu wiaduktu i pokonaniu podjazdu tempo jazdy wzrosło – to wszystko przez szybkich Megowców, zarówno ja, jak i klosiu podczepiliśmy się osobno do grupek :) Znów zostałem dogoniony, Mariusz wyraźnie cisnął na maximum i zaczął się ode mnie oddalać wtedy pomyślałem sobie – DAWAJ Z SIEBIE WSZYSTKO ! Tętno szalało wysokimi wartościami i w końcu kilometr, 500m, 300m, 200m, zbliżyłem się do klosia, 100m ,50 m, staję i deptam w korbę na MAXIMUM jak potrafię i na tłocznym finiszu wyprzedziłem Mariusza o … 0.468 sekundy !
  No … zacięta walka na wysokim poziomie o pozycje była taka, że nie pamiętam niestety ile w sumie wyprzedziłem pozostałych Gigowców na pętli powtarzalnej :)
  Na mecie przez chwilę, z wrażeń i wysokiego średniego tętna nie mogłem dojść do siebie :D
  W końcu złożyliśmy sobie z Mariuszem i resztą Gigowców co walczyliśmy na końcówce gratulacje – miłe uczucie, taki jest właśnie golonkowy poziom :)
  Na mecie spotkałem Drogbasa – po złapaniu kapcia wrócił do bazy i wystartował na mini, zajmując 5 miejsce w M3, cieszę się że moja dętka i pompka okazała się Mu pomocne :)

  59/122 – open giga
  31/49 – M3

  Strata do zwycięzcy (Wojciech Halejak) 00:18:09, do M3 (Bogdan Czarnota) – 00:18:08 - najniższe jak do tej pory !

  Oczywiście jestem zadowolony, a najbardziej ze swojej jazdy – przez cały czas mimo wysokiego średniego tętna jechało mi się dobrze bo … pojechałem z głową !
  Żadnego skurczu, żadnego kryzysu nie miałem, no i odchudzony sztywniak się sprawdził :)


  Cisnę, cisnę ... :) © JPbike

  Podziwianie szalenie napierających liderów mega :) © JPbike

  Zacięta rywalizacja na podjeżdzie. Ten po lewej to goniący mnie klosiu :) © JPbike

  Ostatnie 100 m, ten na końcu czyli ja - za chwilę rozpocznie mocny atak ... :) © JPbike

  No właśnie - o taaaki kawałek wygrałem finisz :) © JPbike

  Teraz pora na to co czekam … GÓRY !

  Puls – max 181, średni 162 … oj, sporo !
  Przewyższenie – 488 m • dystans : 50.13 km
 • teren : 32.00 km
 • czas : 01:53 h
 • v średnia : 26.62 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • Skrócone rundy ...

  Czwartek, 14 kwietnia 2011 • dodano: 14.04.2011 | Komentarze 4


  ... przez brak czasu i zmęczenie po robocie.
  Nadal zimno i znów w zimowych ciuchach.
  Nie chciało mi się ruszyć, ledwo rozkręciłem się dopiero po 20 km jazdy ...
  Pokonałem średnim tempem dwie Drogbasowe Rundy i to skrócone, czyli zamiast jazdy wzdłuż strzeszyńskiego pomknąłem przez las wprost na brzeg kierskiego.
  Przy okazji testowałem w interwałowym terenie napęd 1x9 - przełożeń w zupełności starczyło.

  V max - 44.20 km/h
  Puls - max 161, średni 134
  Przewyższenie - 245 m

  Kategoria do 50 km


 • dystans : 41.92 km
 • czas : 01:22 h
 • v średnia : 30.67 km/h
 • v max : 45.64 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • Nowy set-up na Dolsk i rekord avs !

  Środa, 13 kwietnia 2011 • dodano: 13.04.2011 | Komentarze 15


  Decyzja że w Dolsku jadę sztywniakiem już dawno została podjęta.
  No ... postanowiłem go jeszcze odchudzić, szczególnie duży nacisk włożyłem by uzyskać jak najmniejszą masę rotującą - w tym celu zamontowałem do Accenta koła XT od Treka, a z korby zdemontowałem wszystkie oryginalne blaty i na miejscu środkowej pojawiła się jedna i dość lekka tarcza KCNC 44, która od dłuższego czasu czekała na swój dzień :)
  Tym sposobem ilość biegów została zredukowana z 27 do 9, na płaskim starczy.
  A waga całego bika spadła z 10.9 do 10.3 kg :)

  Po 18:45 ruszyłem odziany w zimowe portki bo znów zimno i przetestowałem takową konfigurację na swojej pętli, przez WPN - efekt przeszedł moje oczekiwania, zwłaszcza że trasa, szczególnie w drugiej części nie jest płaska i wiatr czasem przeszkadzał.

  W końcu się udało uzyskać upragnioną na góralu z oponami 2.1 (Hutchinson Cobra) średnią ponad 30 km/h !
  Gdy po zakończeniu jazdy spojrzałem na licznik to ... kilkakrotnie ucałowałem rower :)))

  Dom - Luboń - Komorniki - Wiry - Łęczyca - Puszczykowo - jazda Greiserówką - Komorniki - Luboń - Poznań ...

  Puls - max 166, średni 149
  Przewyższenie - 157 m

  Kategoria do 50 km, sprzęt


 • dystans : 29.61 km
 • teren : 22.00 km
 • czas : 01:09 h
 • v średnia : 25.75 km/h
 • rower : Accent Tormenta 3
 • Pomaratonowy rozjazd ...

  Poniedziałek, 11 kwietnia 2011 • dodano: 11.04.2011 | Komentarze 6


  ... standardową trasą (Lasek Marceliński - Rusałka - Strzeszynek).
  Na trasie spotkałem kręcącego z przeciwka wczorajszego zdobywcę 16 miejsca open na giga. Oraz kawałek dalej jednego gościa z golonkowym numerem startowym. Widać że wszyscy mają w głowie Dolsk :)
  W drodze powrotnej, o 19:40 miałem bardzo miły widoczek - pięknie zachodzące słońce nad pasem startowym poznańskiego lotniska :)

  V max - 37.03 km/h
  Puls - max 147, średni 124
  Przewyższenie - 98 m

  Kategoria do 50 km