top2011

avatar

Ten blog rowerowy prowadzi Jacek ze stolicy Wielkopolski.
Info o mnie.

- przejechane: 173833.66 km
- w tym teren: 63048.10 km
- teren procentowo: 36.27 %
- v średnia: 22.72 km/h
- czas: 316d 22h 25m
- najdłuższy trip: 329.90 km
- max prędkość: 83.56 km/h
- max wysokość: 2845 m

baton rowerowy bikestats.pl

Wyprawy z sakwami

polska
logo-paris
logo-alpy
TN-IMG-2156

Zrowerowane gminyArchiwum 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

 • dystans : 167.14 km
 • teren : 5.00 km
 • czas : 08:23 h
 • v średnia : 19.94 km/h
 • v max : 52.12 km/h
 • rower : Sztywna Biria
 • Poznań - Paryż - Amsterdam, dzień 5

  Środa, 17 lipca 2013 • dodano: 09.08.2013 | Komentarze 8


  Poranek piątego dnia przebiegł spoko, śniadanko, kawa, wrzutka sprzętu do sakw i myk w dalszą drogę. Podczas tegoż etapu czekał nas przejazd przez częściowo znane mi pagórkowate okolice Frankfurtu nad Menem, pięć lat temu rowerowałem tam, podczas pobytu u ciotki i wujka.

  Pobudka ! Miejscówka przy ambonie, w zalesionym wzgórzu © JPbike

  Szuterek zjazdowy z naszej noclegowni, tam na dole Fulda © JPbike

  Podczas powyższego zjazdu, na uskoku przy belce odwadniającej Jarkowi wypięła się z bagażnika sakwa (urwany dolny zaczep), przymusowy postój na poprawę zamocowania i można było jechać dalej.

  Szosa w dalszym ciągu pagórkowata. Mi się podobała © JPbike

  Po zrobieniu zakupów w najbliższym markecie spotkaliśmy miłego rowerzystę, troszkę gadki i gość spytał czy pomóc w orientacji, nie trzeba bo wszystko na mojej mapie się zgadzało.

  Camping w Nieder-Moos, wypełniony do ostatniego miejsca © JPbike

  W pewnym momencie Jarek wyraźnie miał dość podjazdów i zapytał mnie „kiedy to się skończy ?” ...
  Uff, kompan odżył, gdy tylko zaczęliśmy pokonywać długi zjazd :)

  Przejazd przez kolejne ładne niemieckie miasteczka © JPbike

  Po jakimś czasie ponownie pokonywaliśmy kolejne pagóry, było troszkę błądzenia na lokalnych drogach, aż w końcu na horyzoncie pojawiło się oczekiwane przeze mnie nieduże i dobrze mi znane pasmo górskie Hoch Taunus.
  Jarek od razu zapytał czy będziemy tam wjeżdżać, na najwyższy 879 metrowy szczyt :)

  W drodze do Frankfurtu nad Menem. W oddali wspomniane góry © JPbike

  Po dokręceniu do Bad Vilbel skierowałem nas na miłą i znaną mi ścieżkę rowerową wzdłuż rzeczki Nidda. Po drodze trzeba było zarządzić postój, Drogbas zgłaszał zmęczenie upałem i podjazdami, brakło możliwości kąpieli. Pojawiły się pierwsze wątpliwości odnośnie powodzenia wyprawy. Cóż, trzeba być twardym, a nie mientkim. Po jakimś czasie udało się ruszyć dalej, zaliczając dwa postoje przy wodopojach. I tak dojechaliśmy do Frankfurtu nad Menem.
  Zaproponowałem przejazd przez centrum i starówkę. Jarek nie chciał, doszło nawet do małej sprzeczki na temat zwiedzania, na szczęście zakończonej pogodzeniem.

  Przerwa przy sklepie. Picia mam tyle że to prawie cysterna :) © JPbike

  Jak już wspominałem - we Frankfurcie nad Menem mieszkają ciotka z wujkiem. Podczas planowania wyprawy był pomysł na nocleg u rodziny, ale akurat wtedy mieli zaplanowane wakacje nad polskim morzem.

  Po zakupach jazda dalej. Znów błądzenie w wydostaniu się na właściwą drogę.
  Tak się złożyło że moja intuicja skierowała nas na ścieżki rowerowe prowadzące w góry Hoch Taunus, w sumie dobrze, bo wiedziałem gdzie jesteśmy i gdzie jechać dalej :)

  Każdy wodopój był dla nas zbawieniem :) © JPbike

  Coś dla zawiedzonych brakiem fotek z centrum Frankfurtu nad Menem © JPbike

  Panie i panowie, to własnie w tamtych górach zaliczyłem swój debiut maratonowy :) © JPbike

  Jeszcze jedno spojrzenie na Hoch Taunus, dla sentymentu :) © JPbike

  Wypaśny sklep rowerowy na rogatkach Frankfurtu nad Menem © JPbike

  Ponieważ wcześniej ustaliliśmy że tegoż dnia jeszcze za widna zaczniemy szukać miejscówki na rozbicie obozu, by trochę odpocząć i szybciej iść spać, to po przekroczeniu miasteczka Weilbach skręciliśmy na częściowo zalesione pole i po krótkich poszukiwaniach znalazł się wykoszony skrawek ziemi, całkiem przyjemny. Niepowtarzalną atrakcją był widok podchodzących do lądowania na wielkim frankfurckim lotnisku dużych samolotów. Niemal bez przerwy w ciągu jednej minuty można było podziwiać aż kilka sztuk. Fajne wrażenia :)

  Tak, co chwila cos tam leciało w stronę pasa do lądowania :) © JPbike

  Miny świadczą że dzień był ciężki. Jeszcze tylko obiadokolacja i spać © JPbike


  HARMERZ – Giesel – Hosenfeld – Gedern – Ortenberg – Stockheim – Florstadt – Karben – Bad Vilbel – Frankfurt am Main – Eschborn - Schwalbach am Taunus – Liederbach am Taunus - Marxheim – WEILBACH (2 km za miasteczkiem)

  Dzień czwarty, dzień szósty.
  Komentarze
  JPbike
  | 18:45 środa, 16 października 2013 | linkuj davidbaluch - O tych ciekawych miejscówkach co piszesz to do tej pory nie słyszałem.
  Jak w przyszłości będzie okazja to zrowerkuję tam :)
  davidbaluch
  | 11:56 sobota, 12 października 2013 | linkuj Szkoda, że z Florstadt zamiast na Karben nie odbiliście na Bad Nauheim. Jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Jest co oglądać. Mieszkał tam 2 lata Elvis Presley. Bywał W.Churchil i księżniczka Sissi oraz dużo innych znanych, a niedaleko jest jedna z kwater Hitlera "Orle Gniazdo" Zachęcam w przyszłości.
  JPbike
  | 21:58 piątek, 11 października 2013 | linkuj davidbaluch - Faktycznie, fajne miejsca nie tylko do rowerowania tam mają.
  davidbaluch
  | 10:15 piątek, 11 października 2013 | linkuj Woow, 5 lat mieszkałem w pobliżu Florstadt i pracowałem we Frankfurcie. Na zdjęciach poznaję miejsca, które oglądałem setki razy. Łza się w oku kręci. Wróciłbym tam...
  JPbike
  | 18:00 środa, 14 sierpnia 2013 | linkuj bobiko - Chyba masz racje ;)

  lemuriza1972 - Dokładnie. Było warto męczyć się u GG w górach i w błocie :)

  krzychuuu86 - Z tym serialem to w sumie fajne określenie i cieszę się że go wyreżyserowałem :)
  krzychuuu86
  | 07:53 sobota, 10 sierpnia 2013 | linkuj dobre foto i opis...bardzo wciągające, jak serial czekasz na kolejne odcinek bo jesteś ciekaw co wydarzy się w kolejnych etapach...;)tak więc pisz śmiało kolejne dni...
  lemuriza1972
  | 06:40 sobota, 10 sierpnia 2013 | linkuj Skąd ja znam tę koszulkę?:)
  Trzeba było na nią zapracować solidnie, prawda?
  Pozdrawiam
  bobiko
  | 22:47 piątek, 9 sierpnia 2013 | linkuj Ładne porcje zjadałeś w porównaniu do Jarka, więc nie dziwię się, ze czesciej strajkował ;-))
  Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!