top2011

avatar

Ten blog rowerowy prowadzi Jacek ze stolicy Wielkopolski.
Info o mnie.

- przejechane: 174463.42 km
- w tym teren: 63458.10 km
- teren procentowo: 36.37 %
- v średnia: 22.70 km/h
- czas: 318d 10h 49m
- najdłuższy trip: 329.90 km
- max prędkość: 83.56 km/h
- max wysokość: 2845 m

baton rowerowy bikestats.pl

Wyprawy z sakwami

polska
logo-paris
logo-alpy
TN-IMG-2156

Zrowerowane gminyArchiwum 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

 • dystans : 49.48 km
 • teren : 35.00 km
 • czas : 03:30 h
 • v średnia : 14.14 km/h
 • v max : 53.58 km/h
 • hr max : 162 bpm, 92%
 • hr avg : 138 bpm, 78%
 • podjazdy : 2050 m
 • rower : Accent Peak 29
 • Ochotnica MTB 4 Towers - etap 4

  Niedziela, 9 sierpnia 2020 • dodano: 15.08.2020 | Komentarze 4


  No i czas na finałowy etap świetnej i wymagającej etapówki.
  Tegoż dnia trzeba było wcześniej wstać i ogarnąć się - organizatorzy zaplanowali start już o 9-tej.
  W Gorcach pogoda nadal przepiękna i zachęcająca do górskich aktywności.
  Wczoraj fajnie mi poszło, zatem i tym razem samopoczucie mam dobre i liczę by jak najlepiej przejechać 4 etap. Po ultra-krótkiej rozgrzewce wpadam do sektora i to dość blisko czuba. No i start. Najpierw krótki odcinek po ulicy w dół i od razu zaczynamy długi i ciężki podjazd na ostatnią wieżę - na Lubań (1211m), tradycyjnie juz po wymagającym gorczańskim terenie. Szybko nastąpiła selekcja. Podjeżdżając - podziw budzi tempo jakie narzuca Ania Tomica (zwyciężczyni HARD, na mecie była 8 OPEN!). W górnych partiach po zawodnikach z którymi się tasuję stwierdzam że są to ludzie z czołówki obu dystansów, jest dobrze i może i tegoż dnia będzie fajny wynik.

  Podjeżdżamy na Lubań
  Podjeżdżamy na Lubań © JPbike

  Zdobywamy szczyt, przejeżdżając tuż obok konstrukcji wieży, krótki i techniczny zjazd, trawersujemy zbocze i znów podjazd na sąsiedni Średni Groń, po czym następuje długi, szeroki i szutrowy zjazd czerwonym szlakiem do Krościenka nad Dunajcem.

  Trawers zbocza Lubania
  Trawers zbocza Lubania © JPbike

  W górnych partiach mijam kolegę z podpoznańskiego Kicina - Filipa, zahaczył gałęzią o łokieć i dnf. Ów długi zjazd w moim wykonaniu zleciał szybko i sprawnie, w dolnych partiach dwóch zawodników łykam, w tym jeden jest z M4 - później przez długi czas jechaliśmy blisko siebie. Bufet zaliczony i następuje interwałowa jazda po otwartym, wśród łąk i górskich wiosek - widoczki, zwłaszcza na Jezioro Czorsztyńskie i Tatry powalają :)

  W takiej scenerii to tylko jeżdzić i nie umierać :)
  W takiej scenerii to tylko żyć, jeździć, nie umierać :) © JPbike

  Jeden rywal (z M3) mnie wyprzedził. Zaczynamy wyprzedzać zawodników z dystansu FUN. Po dokręceniu do Mizernej skręt na kolejny ciężki podjazd z porządnym nachyleniem, no i kolka wysiłkowa mnie złapała. By to przezwyciężyć - fragment stromizny po łące butuję i pilnuję oddechu, udało się i walczę dalej, pedałując na ciężkim podjeździe. Raz na krótkim zjeżdziku spada mi łańcuch, muszę stanąć. Wjeżdżamy na 1000m wysokość, na pewnym rozwidleniu dróg widzę ratowników, quada i bufetowego rozdającego wodę, skręcam w prawo - później okaże się że chyba wtedy przegapiłem rozjazd na dodatkową rundę HELL :(
  Kręcę dalej, ujechałem tak parę km po grzbiecie i gdy widzę skręt na zjazd z tabliczką „META“ to zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze jadę. Mimo tego zjeżdżam w dół technicznym niebieskim szlakiem, jednego gościa wyprzedzam, gdy tylko skończył się zjazd i wpadamy na ulicę obok kościoła w Ochotnicy Dolnej, to mam 100% pewność że faktycznie przegapiłem rozjazd. Nawrotka i wypych roweru nie ma sensu, decyduję się na dotarcie do mety - oznacza to że tegoż dnia przejechałem „jedynie“ dystans HARD.
  Wiecie co się wydarzyło na końcowej kresce - spiker mnie już chyba znał i wiedział że jestem z królewskiego dystansu że ... wziął mnie za zwycięzcę open HELL :), od razu dostaję medal i koszulkę finishera, fotograf podchodzi i cyka mi fotę z bliska, ot cena „sławy“ :)

  Mijam metę, a tam biorą mnie za pierwszego na HELL :)
  Mijam metę, a tam biorą mnie za pierwszego na HELL :) © JPbike

  Ja to rzetelny facet i oczywiście musiałem zareagować - pierwsza próba wytłumaczenia zaraz po minięciu mety nie udała się, a druga po paru minutach poszła sprawnie, do tego spojrzałem na wyniki - pierwszy open, idę do obsługi pomiaru czasu, wyjaśniam sprawę i kasuje mnie, przydzielając „nie ukończył“. Właściwy zwycięzca open przyjechał ... ponad 20 minut za mną.

  Po analizie wyników na metę HELL dotarłbym w top 20 open i top 6 M4.
  Oczywiście że szkoda tego przegapienia rozjazdu - do tej pory nie wiem jak to się stało.
  Podsumowując ową i świetnie zorganizowaną etapówkę - JA TAM WRÓCĘ :)

  Piękne ujęcie, ale i tak nie czuję się pełnoprawnym finisherem
  Piękne ujęcie, ale i tak nie czuję się pełnoprawnym finisherem © JPbike


  Komentarze
  JPbike
  | 13:45 sobota, 22 sierpnia 2020 | linkuj daVe - Ano szkoda, dla mnie to powód by znów tam wystartować, zresztą Adrian też ma do wyrównania rachunki z Ochotnicą :)
  daVe
  | 11:10 czwartek, 20 sierpnia 2020 | linkuj Jaka szkoda... była szansa na świetny wynik! Ale i tak, co przeżyłeś to Twoje! Zdjęcia masz kapitalne!!! :)
  JPbike
  | 20:27 poniedziałek, 17 sierpnia 2020 | linkuj T-king - Dzięki Wielkie :)
  Trollking
  | 20:50 sobota, 15 sierpnia 2020 | linkuj Jak na moje, to masz to zwycięstwo :) Za BS-a, relacje i całokształt :) Gratulacje więc zasłużone - to nie przypadek!

  Wpadła kolejna porcja świetnych fotek.
  Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!