top2011

avatar

Ten blog rowerowy prowadzi Jacek ze stolicy Wielkopolski.
Info o mnie.

- przejechane: 173789.98 km
- w tym teren: 63048.10 km
- teren procentowo: 36.28 %
- v średnia: 22.72 km/h
- czas: 316d 20h 55m
- najdłuższy trip: 329.90 km
- max prędkość: 83.56 km/h
- max wysokość: 2845 m

baton rowerowy bikestats.pl

Wyprawy z sakwami

polska
logo-paris
logo-alpy
TN-IMG-2156

Zrowerowane gminyArchiwum 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl 2010 button stats bikestats.pl 2009 button stats bikestats.pl 2008 button stats bikestats.pl

 • dystans : 34.46 km
 • teren : 23.00 km
 • czas : 01:26 h
 • v średnia : 24.04 km/h
 • v max : 39.22 km/h
 • podjazdy : 73 m
 • rower : Scott Scale 740
 • Bedętkowo, rozruchowo, na działkę

  Sobota, 30 maja 2015 • dodano: 30.05.2015 | Komentarze 5


  Nabyłem ostatnio nowe oponki - Ritchey WCS Shield 2.1 i zdecydowałem się zamontować je jako bezdętki. Poniższy opis jest trochę przydługawy, bo w ciągu kilka popołudni, parę wieczorów i jednego poranka stoczyłem nierówną walkę pt. JPbike vs wtłoczenie ciśnienia do oponki bezdętkowej :).

  No to na początku tygodnia wziąłem się w końcu do roboty. O ile punkt uszczelnienia obręczy (fabryczne XT) mnie nie dotyczył, to cała reszta wymagała zagłębienia wiedzy, obejrzałem sporo filmików instruktażowych, niektóre mnie zszokowały bo okazuje się że sposobów montażu tubeless jest kilka. Po nałożeniu oponki najwięcej problemów miałem z wtłoczeniem powietrza "na próbę" - najpierw zwykła pompka stacjonarna mnie pokonała, smarowanie rantów oponki mydlinami też początkowo nie zadziałało (!#$%$&!!), podjechałem na stację i z pomocą kompresora też nie dało się wtłoczyć ciśnienia (!#$%$!&!! (2)). Następnego dnia zabrałem koło do pracy i kolejne próby ze sprężarką nie zadziałały (!#$%$&!! (3)). Mijało kolejne popołudnie po pracy, użyłem dętki by osadzić oponke na jednym rancie, po czym smarowanie drugiego rantu kolejną porcją mydlin i pompowałem stacjonarną tak superszybko jak opętany i nic z tego (!#$%$!&!! (4)), tylko ładne bąbelki od mydlin się tworzyły :). Tego samego dnia (czwartek) wieczorem następna wizyta na stacji by znów skorzystać z kompresora i nagle ... zadziałało ! (huuuurra :)), tyle że trzeba będzie to zrobić jeszcze raz (zalać mleczkiem), bo wykręcania wentyli presta jeszcze nie próbowałem. No to w piątek po pracy kolejny kurs na stację, mleczko wlane, rant nasmarowany i ciśnienie ze sprężarki weszło gładko, zatem przednie koło gotowe, uff :). Teraz kolej na tylne. Próbne wtłoczenie powietrza mimo wielu usilnych prób znowu nieudane (!#$%$!&!! (5 i 6)). Pomału miałem tego wszystkiego dość i poszedłem spać. Nazajutrz w sobotę, zamiast odsypiania ciężkiego tygodnia pobudka o 6 rano, kolejna porcja filmików instruktażowych i nagle jeden taki filmik mnie oświecił - jeszcze w piżamce zrobiłem tak jak chłopaki na filmiku, po czym podłączyłem stacjonarną pompkę i ... ciśnienie weszło za pierwszym zamachem (huuuurra (2) :)), po tym myślałem że jak zaleję mlekiem pójdzie gładko, niestety znowu były problemy (!#$%$!&!! (7)). Ostatecznie, po uspokojeniu się pokombinowałem jeszcze raz jak na powyższym filmiku i wreszcie udało się ! (huuuurra (3 i 4) :)).
  Jednym zdaniem - przekombinowane jest to wszystko z wtłaczaniem ciśnienia. Ja na szczęście mam twardy charakter i wyszedłem z walki zwycięsko ! :)

  Mleczko zalane, zobaczymy jak się spisze :)
  Mleczko zalane, zobaczymy jak się spisze :) © JPbike

  Po skończonej robocie reaktywowałem fabryczne koła od Scotta, na nowo zaplotłem, wycentrowałem, zamontowałem na lightowych dętkach stare Rocket Rony - posłużą mi jako drugi komplet kół, np. na błotne zawody, na zimę itp.
  Sobotniego popołudnia czas wypróbować bezdętki i przy tym rozruszyć się przed jutrzejszym Wyrzyskiem.
  Kurs - na działkę, do rodziców na obiad. Strasznie wiało, dobrze że tylko max 10 km miałem wmordewindowe.

  Tutaj nowe oponki ładnie się komponują z całą resztą :)
  Tutaj nowe oponki ładnie się komponują z całą resztą :) © JPbike

  Drobny bieżnik WCS Shield sprawia że na twardych duktach i asfalcikach miło i gładko się pomyka, natomiast pierwsze odczucie jazdy na bezdętkach jest takie jakby amortyzacja była odrobinę lepsza, zresztą takie jest moje zdanie. Pojeździmy, zobaczymy ... :)


  Kategoria do 50 km, sprzęt  Komentarze
  JPbike
  | 21:07 wtorek, 2 czerwca 2015 | linkuj alistar - Również pozdrawiam Was :)

  Rodman - W całości się z Tobą zgadzam :)
  Rodman
  | 06:22 wtorek, 2 czerwca 2015 | linkuj potwierdzam - nawet o wagę nie do końca tu chodzi, bezdentki lepiej niosą, lepiej amortyzują i płynniej jadą, mniejsze ryzyko laczka od kolców - mleczko uszczelni - kiedyś pomykałem -> same zalety ; minusem było tylko pracochłonne zakładanie ... ;-)
  alistar
  | 20:14 niedziela, 31 maja 2015 | linkuj Fiu, fiu - jakby powiedział Wróbelek Ćwirek ;)
  Serdecznie Cię od nas pozdrawiam :)
  JPbike
  | 16:26 niedziela, 31 maja 2015 | linkuj Jurku - Jak strzeli to do akcji wkroczy klasyczne rozwiązanie - zakładamy dętkę.
  Czy warto ? Dla ścigantów i maniaków wagi to TAK :)
  Jurek57
  | 06:57 niedziela, 31 maja 2015 | linkuj A co będzie jak ci taka kicha sflaczeje na maratonie ?
  Niby lżejsza o kilka gram od starych rozwiązań . Warto ? :)
  Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!